Fot: Agata Dyka

Alkierzowy Dwór Polski

Nie będzie to typowa recenzja, tylko prezentacja zrealizowanego w 2004 roku domu w stylu dworu. Czasami wszak mniej słów może być bardziej wymownych niż przydługie opisy architektoniczne. My chcemy inspirować, a prezentowany alkierzowy dwór jest właśnie taki. Inspirujący! Ten piękny, drewniany  dom o klasycznych kształtach zaprojektowany został w pracowni architektonicznej NWA Naperty Wójtowicz Architekci. Oddajmy głos autorom…

Projekt Dworu Polskiego wykonaliśmy na specjalne zamówienie Inwestorów, którzy w swojej rodzinnej tradycji od pokoleń mieszkali w tradycyjnym Dworku Polskim. Historia sięga 1720r, kiedy to powstał oryginalny drewniany budynek na tych ziemiach. Przetrwał on II wojnę światową, lecz niestety nie zachował się do dzisiejszych czasów. Naszą intencją było zrealizowanie marzenia o mniejszym, drewnianym dworku, zbudowanym zgodnie ze sztuką i zasadami projektowania polskich dworów. Dziś budynek znakomicie służy mieszkańcom a modrzewiowa elewacja „starzeje się” dostojnie, wpisując się znakomicie w mazowiecki krajobraz.

Więcej na temat historii i budowy dworu można przeczytać w publikacji na portalu archimania.pl dostępnej pod tym linkiem.

Biuro projektowe: NWA Naperty Wójtowicz Architekci
Lokalizacja:
okolice Warszawy
Realizacja: 2004
Fotografie: Agata Dyka

Źródło: nwa.com.pl/archimania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *