BUDMA 2012 – UWOLNIJ SWOJĄ WYOBRAŹNIĘ

Budma 2012Pod koniec stycznia (24-27), w Poznaniu odbędzie się 21. edycja targów Budma pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Uwolnij swoją wyobraźnię”.

Budma to największe targi dla branży budowlanej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak do tej pory miłośnicy stylu dworkowego i klasycznej architektury mogli co roku poznać wiele firm specjalizujących się w tradycyjnych rozwiązaniach architektonicznych, a także zwiedzić jedyną w swoim rodzaju wioskę domków drewnianych. Jak będzie w tym roku?

Budma 2012 ma inspirować i wyznaczyć nowe trendy w rozwoju budownictwa. W programie targów pojawi się szereg nowych wydarzeń zorganizowanych z myślą o kluczowych grupach zwiedzających, a wiele z towarzyszących Budmie od lat ekspozycji specjalnych i konferencji przejdzie gruntowną metamorfozę.

W tematyce targów Budma 2012 szczególny nacisk kładziemy na jedno z istotnych wyzwań budownictwa najbliższej przyszłości – modernizację, renowację i rewitalizację istniejącej zabudowy (np. zabytków, starych osiedli z wielkiej płyty, budynków użyteczności publicznej).

Dzięki nowatorskiej inicjatywie podjętej wspólnie ze Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków oddział w Poznaniu podczas targów Budma zaprezentowane zostaną ekonomiczne, techniczne i konserwatorskie uwarunkowania realizacji procesów rewitalizacyjnych budownictwa.

Budma 2012 podzielona będzie na bloki tematyczne: strefę WIEDZA, INSPIRACJA oraz DOŚWIADCZENIE.

W ramach strefy WIEDZA znajdziemy bogate merytorycznie konferencje skierowane do wykonawców, projektantów, producentów materiałów, inżynierów budownictwa, technologów, architektów i konserwatorów. W strefie INSPIRACJA przygotowane zostaną wydarzenia, które mają wprowadzać w tematykę budownictwa przyszłości, wyznaczać trendy i inspirować. W obszarze strefy DOŚWIADCZENIE zaprasza się na panele dyskusyjne specjalistów i ekspertów tematów związanych z szeroko pojętym budownictwem, którzy przedstawią swój punkt widzenia, poparty dużą wiedzą i bogatym doświadczeniem.

Budma 2012 gościć również będzie gwiazdy architektury światowego formatu. Swoja obecnością zaszczyci nas Dietmar Eberle – wybitny austriacki architekt, współzałożyciel Baumschlager Eberle Architects, oraz Odile Decq – jedna z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych gwiazd współczesnej architektury francuskiej.

Nowym projektem na targach Budma 2012 będzie Strada di Architettura – ścieżka zwiedzania po najnowszej polskiej, ale także międzynarodowej architekturze, prowadząca przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbędą się wydarzenia dla architektów i projektantów.

Dla nas nie podlega wątpliwości, że architektura w stylu dworu polskiego jest kwintesencją hasła tegorocznej Budmy! Budownictwo, które urzeczywistnia najlepsze cechy tysiącletniej tożsamości narodowej jest prawdziwym budownictwem przyszłości, a chęć mieszkania we dworze to uwolnienie swej wyobraźni. Czy tegoroczna Budma będzie miała również takie oblicze? Sprawdzimy.
Więcej: www.budma.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *