Budma 2015 – fotorelacja

budma_logo_kolor_rgbJak co roku zastanawialiśmy się, czy nasza wizyta na Budmie będzie miała jakikolwiek sens. Zwykle poszukiwaliśmy na niej jakiś ciekawych, nowych technologii dla domów budowanych w stylu polskiego dworu. Choć należy przyznać, że pewnie z 80% wystawców mogłoby takie technologie zaprezentować, ale są to elementy niewidoczne, konstrukcyjne, materiały budowlane, izolacyjne, etc. Dlatego jak zwykle postanowiliśmy skupić się tylko na tym, co widać – na detalu, na wykończeniu wnętrz, na pokryciach dachowych oraz na dekoracji ścian elewacyjnych. I tak jak co roku – na nasze pytanie otrzymaliśmy odpowiedź jak najbardziej twierdzącą.

Choć jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami tradycyjnego krycia dachów dachówką ceramiczną, bardzo pozytywnie zaskoczyła nas firma Blachy Pruszyński, która w tym roku prócz Mariusza Pudzianowskiego zaprezentowała na swoim stoisku coś więcej – nowy panel dachowy REGLE (jeden z laureatów konkursu o Złoty Medal MTP). Panele dachowe REGLE to nowe pokrycie w ofercie firmy stanowiące odpowiedź na coraz popularniejszy trend budowania domów z bali o charakterze regionalnym. REGLE swym kształtem przypominają gont drewniany i są dedykowane głównie budynkom drewnianym. Jak się dowiedzieliśmy, jest to w tym momencie jedyne pokrycie o takim kształcie na polskim rynku produkowane z blachy powlekanej, co wobec konkurencyjnych paneli z posypką czyni je znacznie tańszym. Niski profil, a więc i szeroka powierzchnia krycia (aż 1205 mm szerokości efektywnej) czynią wybór paneli REGLE jeszcze bardziej ekonomicznym. Do tego szybki i nieskomplikowany montaż za pomocą powlekanych gwoździ gwarantuje estetyczne wykończenie.

Z pozostałych złotych medalistów sympatykom architektury dworkowej polecam w szczególności system mobilnych zadaszeń CORSO oraz schody supertermoizolacyjne LWT firmy FAKRO. Wszyscy laureaci konkursu o Złoty Medal MTP zaprezentowani zostali na portalu targowym w tym miejscu.

Wracając do naszej wizyty – tradycyjnie jak co roku na targach były stoiska z przepiękną stolarką wewnętrzną, nowoczesne okna ze szprosami oraz… witraże. Jedno stoisko przypomniało nam o targach Home Decor, a na kolejnym było nam dane poznać w naturze technologię budowy ze słomy STRAWBALE, w której kilka lat temu wybudowano najprawdziwszy dwór pasywny. Nasi czytelnicy zapewne o tym doskonale pamiętają.

Zapraszamy zatem wszystkich do obejrzenia naszego fotoreportażu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *