Country&HOME oraz Jaworowy Dwór

Country HomeMagazynów o wnętrzach na naszym rynku jest przynajmniej kilkanaście. Tych najbardziej popularnych tytułów nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak nie sądzę by spełniały one wszystkie wymagania jednocześnie miłośników swojskiego życia oraz sympatyków dworków. I o ile tych pierwszych w znacznym stopniu zaspokoić mogą odpowiedniki „country” najpopularniejszych pism wnętrzarskich, o tyle tych drugich wszechobecnie promowane tam kurne chaty już niekoniecznie.

Czasopismo, które postanowiliśmy dziś przybliżyć zdecydowanie wymyka się powyższym schematom. Kwartalnik Country&HOME to również wprawdzie „wiejski” odpowiednik ogólnotematycznego dwumiesięcznika wnętrzarskiego HOME&HOME, jednak wydaje się, że na  analogicznej wstawce„country” w tytule kończą się podobieństwa do konkurencji.

Country&HOME

Country&HOME

Country&HOME

Aktualny numer czasopisma przybliża nam historię oraz prezentuje dzisiejsze losy dworu związanego z rodem państwa Jaworskich. Pieczołowicie odrestaurowany budynek jeszcze w latach siedemdziesiątych miał podzielić losy wielu jemu podobnych, jednak decyzja władz o rozebraniu zrujnowanego domu nie została na szczęście wprowadzona w życie. Zaskakujący swą nietypową bryłą dwór z dwiema symetrycznie rozmieszczonymi sionkami w formie zabudowanych dwukolumnowych ganków trafił w odpowiednim momencie w prywatne ręce. To właśnie nowi właściciele, Bożena i Marek Szokowie odbudowali mury i historię tego miejsca nazywając odrestaurowany dwór na pamiątkę rodu Jaworskich „Jaworowym”. W numerze możemy również zapoznać się z galerią poświęconą tajemnicom starego dworku kryjącego skarby, które warto odnaleźć i pielęgnować oraz galerią o stole – centrum każdego domu. Warto podkreślić, iż każdy numer pisma prezentuje czytelnikowi przegląd rynku i produktów, porady, propozycje architektów etc.

Jednak nie tylko w ostatnim, ósmym numerze bezsprzecznie królował dwór polski. Już od pierwszego numeru na łamach pisma zdążono przedstawić dwór w Podsędkowicach, dworek polski w Garbównie, dworek Grzebienisko, dwa pałace, kilka prezentacji mebli i dodatków w stylu dworkowym, opisy porcelany, żyrandoli, kominków i wielu, wielu innych, interesujących nas materiałów… I jeśli trend ten w następnych wydaniach kwartalnika zostanie utrzymany, to można śmiało stwierdzić,  że miłośnicy architektury dworkowej i tegoż stylu życia doczekali się wreszcie swojego pisma.

Pismo do nabycia w salonach Empik.

Country&HOME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *