Kolekcja drzwi wewnętrznych Classic

Klasyczna aranżacja wnętrza wymaga precyzji i dbałości o najdrobniejsze szczegóły, a wybór drzwi ma niebagatelny wpływ na końcowy efekt wizualny. Z myślą o miłośnikach stylowych klimatów manufaktura Wirchomski przygotowała kolekcję drzwi Classic.

drzwi1Drzwi to jeden z kluczowych elementów wyposażenia wnętrza, który ma zasadniczy wpływ na wygląd naszego domu lub mieszkania, ale i komfort domowników. Zapewniają one rodzinie spokój i budują poczucie bezpieczeństwa. Z jednej strony powinny współgrać z charakterem wystroju, z drugiej zaś wyróżniać się wzornictwem i perfekcją wykonania. Odpowiednio zaprojektowane umiejętnie łączą w sobie walory użytkowe i dekoracyjne. Tak wiele wymagań stawianych drzwiom sprawia, że ich odpowiedni dobór jest trudną sztuką wymagającą dużej wiedzy i doświadczenia. Szczególnie wnętrza klasyczne “nie wybaczą” nam złego wyboru drzwi. W eleganckim wystroju opierającym się na antycznych meblach, dekoracyjnym malarstwie i wytwornych tkaninach, drzwi muszą cechować się wiernym oddaniem klasycznych wzorów i wymagają od wykonawcy wprost zegarmistrzowskiej precyzji.

drzwi2Atmosferę stylowych domów najlepiej podkreślą eleganckie drzwi, których wygląd i forma inspirowane są minionymi epokami w sztuce i architekturze. W odpowiedzi na oczekiwania wielbicieli klasyki, manufaktura Wirchomski wprowadziła do swojej oferty drzwi wewnętrznych kolekcję Classic. Wyróżnia się ona klasycystycznymi frezowaniami, szlachetnym wykończeniem /klamki, zamki, zawiasy/ oraz opaskami zwieńczonymi dekoracyjnymi gzymsami. Kolekcja Classic to kilkanaście modeli drzwi, które składają się na 5 linii: Cattedrale, Nobile, Epoka, Vittoria i Villa. Poszczególne linie różnią się między sobą rodzajem frezowań oraz zastosowanymi elementami dekoracyjnymi. W pomieszczeniach pałacowych najlepiej sprawdzą się drzwi projektowane w manufakturze Wirchomski z myślą o konkretnej aranżacji. Wnętrza w klimacie prowansalskim to idealna sceneria dla “Villi”, a z domami w stylu hiszpańskiej hacjendy najlepiej współgrać będzie linia “Vittoria”.

drzwi3Konstrukcja drzwi z kolekcji Classic wykonana została z klejonki sosnowej, która na zewnątrz wykończona jest fornirem w niezwykle szerokiej gamie gatunków drewna /ponad 50 rodzajów forniru do wyboru/. Jest to trwałe, a zarazem ergonomiczne rozwiązanie. Dodatkowo drzwi zamówić można w wybranym kolorze z palety NCS. Manufaktura Wirchomski przygotowuje drzwi w dowolnym wymiarze i układzie /drzwi jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe itp./. Klient wybiera również pomiędzy drzwiami pełnymi lub przeszklonymi /szyba trawiona lub przezroczysta fazowana/.

ZBD/Wirchomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *