Dwór polski Artura Sudaka

Dwór Sopliców - Artur SudakArtur Sudak to współczesny artysta malarz. Choć muszę przyznać, że z jego obrazów nie da się odczytać tej naszej współczesności. Przedstawiają one zapomniane sytuacje, sceny rodzajowe, martwą naturę oraz architekturę. Tę ostatnią w większości reprezentują polskie dwory i to jej głównie poświęcimy uwagę.

Dwory w malarstwie Artura Sudaka w większości stanowią element główny dzieła, choć bywają również umieszczone na drugim planie, tak jak na poniższym obrazie „Wyjazd sprzed dworu”. Prace Sudaka nie charakteryzują się raczej  jednorodnym stylem. Drugi od góry obraz „Przed dworem” wygląda na inspirowany Rychter-Janowską, kolejny natomiast („Leśniczówka”) osadzony w zimowej aurze reprezentuje styl zgoła odmienny. Wszystkie „dworskie” obrazy artysty łączy jedno – romantyczność i nostalgia, tworzące niepowtarzalny klimat tych prac. Poniższe obrazy pochodzą z prywatnej kolekcji.

Wyjazd sprzed dworu - Artur Sudak

Przed dworem - Artur Sudak

Dwór szlachecki - Artur Sudak

Dwór Soplicowo - Artur Sudak

Artur Sudak, urodzony 5 lipca 1965 roku. Artysta malarz, samouk, grafik, romantyk. Mieszka i tworzy w Wałbrzychu. Ukończył studium malarstwa i rysunku „Curso Practico de Dibujo Pintura Larousse”, tworzy we wszystkich możliwych stylach, szczególnie fascynują go malarstwo realistyczne oraz romantyzm. Usilnie poszukuje śladów Szkoły Sztuk Pięknych – „Ecole des Beaux-Arts”. Rodzący się wielki talent malarski, czego dowodem jest dorobek artystyczny ponad 2000 obrazów. Dzieła Sudaka są znane zarówno w kraju jak i za granicą. Swoje obrazy sprzedaje głównie do kolekcji prywatnych w Europie Zachodniej.
(Bibliografia za www.asart.pl )

Łukasz Górka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *