„Dworek pod Malwami” dłuższy o 20 tomów!

Dworek pod Malwami Tom 50Dziewiątego stycznia bieżącego roku na naszym profilu na facebooku informowaliśmy o ukazaniu się pierwszego tomu polskiej sagi „Dworek pod Malwami”. Od tamtego czasu cyklicznie podczytywaliśmy powieść, by móc ostatecznie podzielić się wrażeniami z naszymi czytelnikami.  Dziś miał ukazać się pięćdziesiąty i zarazem ostatni tom powieści, a po nim nasza recenzja. I tom pięćdziesiąty faktycznie się ukazał, ale recenzji na razie nie będzie. Dlaczego? Z powodu dużego zainteresowania serią historia rodziny Kalinowskich została przedłużona o kolejnych dwadzieścia tomów!

Nie ukrywamy, że na początku mieliśmy naprawdę mieszane uczucia przymierzając się do cyklicznego czytania powieści wydawanej w formacie zbliżonym do popularnych dekadę wcześniej harlequinów, jednak to wrażenie szybko zostało zastąpione zgoła innym doświadczeniem. Z tygodnia na tydzień każdy kolejny tom prócz tego, iż przenosił nas w powieściowy świat sprzed stu lat, pozwalał nam zasmakować rozkosznego czytania powieści… w odcinkach. Dziś nie wszyscy być może zdają sobie z tego sprawę, ale nawet Trylogia Sienkiewicza ukazywała się pierwotnie w odcinkach, dając ówczesnym czytelnikom rozrywkę na kilka dobrych lat.

Absolutnie nie zamierzamy porównywać obu pisarzy oraz opowiedzianych historii, ponieważ świat i literatura są dziś zupełnie inne, jednak niezmiernie cieszy nas to, że tak jak kiedyś Sienkiewicz ze względu na popularność kontynuował historię opowiedzianą w „Ogniem i Mieczem” tak i teraz, na początku XXI wieku, pisarz kryjący się pod pseudonimem Piotra Kuklińskiego z tego samego powodu może kontynuować swój „Dworek pod Malwami”. I niech ten właśnie fakt będzie dla książki najlepszą rekomendacją! Tom 51 sagi ukaże się 3 stycznia, a kolejne ukazywać się będą co dwa tygodnie.

Powieść w nowej odsłonie dostępna w księgarni Selkar!

Dworek pod Malwami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *