Gold-Jol Zbigniew Dąbrowski – Polskie Rzemiosło Artystyczne

Gold-Jol Zbigniew Dąbrowski
14-100 Ostróda
ul. Stępowskiego 12A
mobil: +48 609 521 891
www.ramyozdobne.pl

Artystyczna Pracownia Pozłotnicza – dawniej, a obecnie Gold-Jol Zbigniew Dąbrowski została założona w 1979 r. Osiągnięcia jej założyciela docenił Minister Kultury i Sztuki, który w 1985 roku nadał Zbigniewowi Dąbrowskiemu tytuł Mistrza Rzemiosła Artystycznego.

Jesteśmy kontynuatorem tradycji i technologii starych mistrzów ginącego zawodu – pozłotnictwa. Stosowana stylistyka ram do obrazów i ram do luster, poparta jest szeroką wiedzą z zakresu historii sztuki, co sprawia, że nasze ramy oraz inne wyroby wykonywane są fachowo i na najwyższym poziomie.
Posiadamy obszerną ofertę dla Państwa. Wśród naszych wyrobów znaleźć można:
– ramy stylowe do obrazów,
– stylowe ramy do luster
– kompletne ramy z lustrami szlifowanymi,
– obrazy malowane na płótnie (wszelkimi technikami),
– stoliczek pod kandelabry i zegary,
– konsole,
– karnisze nad okna.

Nasze prace wykonane dla obiektów sakralnych zobaczyć można: w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, w Bazylice w Licheniu, w Kościele w Jastrzębiej Górze i innych obiektach sakralnych w całej Polsce.

Zajmujemy się również renowacją, konserwacją starych uszkodzonych ram.
Swoje usługi możemy również zaoferować Kościołom, dla których w ofercie mamy nietypowe i odpowiednio skonstruowane ramy. Są one profesjonalnie zabezpieczane z uwagi na specyficzne warunki panujące w świątyniach.

Z powodzeniem możemy zrealizować każdy indywidualny projekt zlecony przez Państwa. Prace wytwarzane w naszej pracowni to ręcznie wykonywane dzieła sztuki. Wszystkie tworzone są na bazie najlepszych gatunków drewna, pokrywane pozłotą, którą stanowić może złoto, srebro lub mosiądz w płatkach.

Uzupełnieniem pozłoty może być intarsja, ornament modelowany: nakładany ręcznie lub malatura wykonywana farbami temperowymi. Powierzchnię naszych dzieł zabezpieczamy politurą żywiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *