„Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko” M. Konopnickiej w sklepie Stylowy Dwór.

Szkolne Przygody Pimpusia SadełkoZ radością informujemy o kolejnej książkowej nowości, która pojawiła się w naszym sklepie! Stylowy Dwór prezentuje w swojej ofercie tylko wyszukane, dopracowane pod każdym względem reprinty oraz książki artystyczne. Nie inaczej jest w przypadku Szkolnych Przygód Pimpusia Sadełko, ósmego tytułu Marii Konopnickiej z serii Moja książeczka (wszystkie do nabycia w naszym sklepie!), wydanego w 1934 roku przez wydawnictwo Michała Arcta w Warszawie.

Reprint wydania, tak jak poprzednie, został wykonany metodą fotooffsetową z niezwykłą dokładnością. Książeczka jest szyta, oprawiona w twardą zadrukowaną okładkę. Oryginalne ilustracje w wersji czarno-białej wykonał Bogdan Nowakowski, a kolorowe ilustracje współcześnie wykonała Pani Elżbieta Biś, by zaspokoić gusta naszych bardziej wymagających pociech.

Sam kotek Pimpuś Sadełko to główny bohater tryskającego dowcipem poetyckiego opowiadania. Pimpuś, jak przystało na rozpieszczonego jedynaka i kota chodzącego zawsze własnymi drogami, miewa wiele psotliwych pomysłów i przygód. Czy jego harce skończą się, gdy trafi do prowadzonej przez panią Matusową szkoły „Pod Pierogiem”? Co takiego wydarzy się w życiu małego kotka, że nagle wyciągnie on wnioski z prawionych mu morałów i postanowi stać się najgrzeczniejszym kotem w okolicy?

Myślimy, że warto zabrać dzieci w tę swoistą podróż do dziecięcego świata naszych dziadków. Idealnym uzupełnieniem wersji drukowanej bajki jest audiobook, w którym ciepłym, melodyjnym językiem bajkę czyta lektor Janusz Szewczyk.

Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko - reprint

Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko - reprint

„Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko” dostępne w sklepie Stylowy Dwór pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *