Najpiękniejsze posiadłości ziemskie – Wydanie III

Sześć lat minęło odkąd opublikowaliśmy na naszym portalu recenzję albumu Dwory Polskie – Najpiękniejsze posiadłości ziemskie. Album w tamtym czasie charakteryzował się rewelacyjnie niską ceną (19,90zł) w stosunku do jakości wydania: twarda oprawa, format 240x330mm, 112 stron na najwyższej jakości kredowym papierze! O szczegółach tamtej recenzji pisać nie będę – wszak chętni mogą zapoznać się ze wspomnianym tekstem w tym miejscu – natomiast poniżej chciałbym w kilku słowach podzielić się wrażeniami z najnowszego wydania książki.

Książka dostępna jest w naszej Księgarni -> http://bit.ly/2ptltFa

Bez zmian pozostały teksty Marcina Pielesza i ogólny układ albumu. Nadal mamy 112 stron, na których przedstawiono te same dwory. Całkowicie zmieniono natomiast szatę graficzną rezygnując ze średnio udanej imitacji starodruku na rzecz nowoczesnego wyglądu. Większość zdjęć pozostała bez zmian. Zmieniono tylko kilka tych, które w pierwszym wydaniu książki były słabej jakości. Jeśli chodzi o wartość merytoryczną to warto wspomnieć, że przy każdym opisie dworu dodano jego lokalizację na mapie. Mała rzecz, ale bardzo przydatna szczególnie dla tych, którym lektura książki da natchnienie do prawdziwych podróży.

Zmiany jakie zaszły w Najpiękniejszych posiadłościach ziemskich możecie sami ocenić na przykładzie opisu dworu w Manieczkach:

Dwory Polskie. Najpiękniejsze posiadłości ziemskie - Wydanie I
Dwory Polskie. Najpiękniejsze posiadłości ziemskie – Wydanie I
Dwory Polskie. Najpiękniejsze posiadłości ziemskie - Wydanie III
Dwory Polskie. Najpiękniejsze posiadłości ziemskie – Wydanie III

Wspomniałem o tym, że w najnowszym wydaniu poprawiono tylko zdjęcia słabej jakości. Nie tylko, wszak autorzy zaktualizowali również zdjęcia tych obiektów, które w ostatnich latach przeszły gruntowną renowację. Mała rzecz, a cieszy! Poniżej możecie zobaczyć jak taka zmiana wygląda na przykładzie opisu obiektu w Łodygowicach:

Łodygowice - Wydanie I
Łodygowice – Wydanie I
Łodygowice - Wydanie III
Łodygowice – Wydanie III

Na koniec warto wspomnieć, że książka została wydana w dwóch okładkach. Cena szarego wydania albumu nieznacznie wzrosła i aktualne publikację można nabyć w cenie 29,95zł jednak… nie w naszej Księgarni! Tamże można nabyć książkę w cenie sprzed sześciu lat 😉 Okładka czarna, matowa ze złoceniami należy do wersji exclusive i jednoznacznie pokazuje jaki kierunek rozwoju obrało Wydawnictwo Dragon. A jest to bardzo dobry kierunek!

Okładka szara 29,95zł 19,95zł -> http://bit.ly/2ptltFa

Okładka czarna 39,95zł 29,95zł -> http://bit.ly/2FXjy1H

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *