Pierwszy miesiąc za nami.

budujemydwor.pl

Pierwszy miesiąc działalności portalu budujemydwor.pl za nami! Odwiedziło nas 458 gości. W tym czasie opublikowaliśmy 15 artykułów. Portal zaczyna stawiać pierwsze kroki w sieci. Wspomniał o nas Portal Sarmacki, zaczynają się dyskusje na forach. Idea naszego portalu budzi emocje, więc już dziś wiemy, że warto!

W większości internauci narzekają na karykaturalne dworki: Pomimo tego pseudo-dworków widzę dużo jeżdżąc po Polsce, ‚najpiękniejsze’ to te kryte tanią blachodachówką. I rażą one.
Portal ma wytyczyć nowe trendy dla każdego inwestora budującego dom w stylu dworkowym, zatem całkowicie utożsamiamy się z podobnymi głosami.
Nawet takie budowane w miarę gustownie, rażą bo są anachronizmem i ich budowanie to tak naprawdę przejaw drobnoszlacheckich (podświadomych) kompleksików.
Kiedyś pewien polityk powiedział, że polskość to nienormalność. Anachronizm… Jeśli pada stwierdzenie, że arcypolski dwór szlachecki, który przez wieki wpisany był w nasz krajobraz i historię jest anachronizmem to znaczy, że działalność Związku Radzieckiego niszczącego przez pięćdziesiąt powojennych lat dwory polskie przyniosła wymierny skutek.
Z reakcji internautów wywnioskować można, że ta szczególna forma architektoniczna jest w rzeczywistości czymś więcej, niż samą formą! I faktycznie taki pseudo-dworkowy styl budowniczy to nieszczęście dla naszej przestrzeni publicznej. Znów w światopoglądzie tego internauty przebija się jakże wyraźny duch poprzedniego ustroju, w którym dwór polski był przysłowiową ością w gardle władz i jeszcze większym nieszczęściem ówczesnej przestrzeni publicznej.
***
Dostaliśmy równie dużo głosów poparcia i jednego bardzo ciekawego maila, w którym pani Anna poprosiła o pomoc w adaptacji gotowego projektu dworkowego na jeszcze bardziej stylowy, pytając również z pewnym zawahaniem, czy mogłaby umieścić na dachu… kolektory słoneczne. Dziękujemy serdecznie za wszystkie maile. Pytanie pani Anny jest tematem na oddzielny tekst do którego wrócimy w przyszłości w jednej z Lekcji Stylu. W tym samym liście zostaliśmy również poproszeni o recenzję adaptowanego projektu, co uczynimy już wkrótce. Jeśli i wy chcielibyście podyskutować o jakimś konkretnym projekcie, piszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *