Przegląd prasy budowlanej – prolog.

Budujemy DomStali czytelnicy już zapewne zauważyli, że blog naszego redaktora w ostatnim czasie intensywnie ewoluuje i się zmienia. Kilka starych wpisów odstawiliśmy uroczyście do lamusa, by miast prezentowania prywatnych doświadczeń naszego redaktora postawić nacisk na znacznie szerszą tematykę związaną z praktycznymi aspektami  budowy dworu. Na prośbę naszych czytelników rozpoczynamy dziś między innymi cykl poszukiwań wyjątkowych artykułów w prasie branżowej. Przy mnogości tytułów czasopism budowlanych łatwo przepuścić ciekawy artykuł, wywiad czy prezentację, czego czytelnicy nie muszą się już obawiać.

***

Na początek proponujemy zapoznanie się z osobistymi doświadczeniami czytelników miesięcznika Budujemy Dom.

„Kolejny pewnik dotyczył formy domu. Wspomniany dworek polski, na wskroś tradycyjny i pełen uroku, Mariola znalazła wiele lat wcześniej na okładce pisma wnętrzarskiego. Kupiła egzemplarz właśnie ze względu na okładkowe zdjęcie. (…) Stoi tam, gdzie prawdziwy polski dworek stać powinien: wśród bezkresu Mazowsza, na końcu piaszczystej, ocienionej wierzbami drogi. Jest tu równie uzasadniony, jak obrastające go dzikie chabry. I jeszcze dach – wyjątkowy, choć stanowiący jeden ze „standardów firmy”. Klienci wybierają najczęściej tańszy wariant pokrycia – gont bitumiczny. Tu nie wchodził w grę.”

Artykuł „Dom czterdzieści kilometrów od stolicy” z czasopisma Budujemy Dom dostępny jest pod tym linkiem.

prasa budowlana - budujemy domInteresuję się historią i dużą wagę przykładam do wartości patriotycznych – mówi Marek Hanyga, inżynier elektryk, właściciel firmy „Hanmar”, która od 26 lat zajmuje się sprzedażą oraz naprawą elektronarzędzi.– Już jako młody harcerz z wielką dumą wciągałem flagę na maszt na obozach harcerskich. Było to dla mnie wielkie wyróżnienie. Dlatego też już jako dorosły facet postawiłem przed domem maszt, na którym powiewa biało-czerwona flaga. Niektórzy traktują to jak dziwactwo… A ja uważam, że to jest słuszne i godne upowszechnienia i coraz więcej takich symboli zauważam w Polsce.”

Artykuł „Wierzby za oknem” z czasopisma Budujemy Dom nr 1-2/2010 dostępny jest pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *