Rotmistrz – nowa płyta Fortecy o Pileckim

Rotmistrz - FORTECAJuż pierwszego marca przypada kolejny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”! Z tej okazji sklep Stylowy Dwór włączył się w promocję albumu Rotmistrz poświęconego w całości bohaterskiej postaci Witolda Pileckiego. Płytę nagrał historyczno-patriotyczny zespół rockowy Forteca, który do tej pory dał się poznać szerszej publiczności dzięki albumowi Kto dziś upomni się o pamięć?. Zespół wystąpił również w głośnym filmie o ucieczce Witolda Pileckiego z Auschwitz. Film dokumentalny Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego opowiadał o ucieczce z niemieckiego obozu koncentracyjnego Witolda Pileckiego, Jana Redzeja i Edwarda Ciesielskiego. W 70. rocznicę tej ucieczki szlakiem Pileckiego i towarzyszy wyruszyli muzycy Fortecy.

Członkowie zespołu starali się jak najdokładniej odtworzyć trasę ucieczki. W ciągu 7 dni pokonali około 180 kilometrów. Wiele razy konfrontowali współczesne realia z „Raportem” Witolda Pileckiego oraz wspomnieniami Edwarda Ciesielskiego, nie jedli przez 36 godzin, przedzierali się nocą przez lasy i spali pod gołym niebem. Teraz powracają z albumem Rotmistrz!

Wszyscy, którzy do 28 lutego zakupią przedpremierowo album wezmą udział w losowaniu trzech ozdobionych przez nas pudełek na CD z motywem okładkowym. Aby zakupić płytę w ten sposób wystarczy wysłać wiadomość o treści ROTMISTRZ na adres: manager.forteca@gmail.com

W odpowiedzi zwrotnej wysyłane będą szczegółowe informacje dot. naszej wspólnej akcji!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie forteca.net.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *