Szlak architektury drewnianej – Włóczykije Drewniaki!

Włóczykije DrewniakiZbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku w Łopusznej drewniany, zrębowy i bielony dwór z wysokim, mansardowym dachem i barokową facjatką na okładce gry planszowej dla dzieci? Tak jest! Dlatego obok gry „Włóczykije Drewniaki” wydanej przez Polskie Gry Planszowe nie mogliśmy przejść obojętnie.

Tytułowe Włóczykije Drewniaki to grupa przyjaciół, która w wolnym czasie podróżuje po Polsce, a w momencie kiedy ich poznajemy – po Małopolsce. Bohaterowie przemierzają regionalny Szlak Architektury Drewnianej, na którym spotykają w sumie 60 zabytków – skanseny, dwory, chaty, kościoły oraz muzea z regionu Małopolski. Obiektom pokazanym na planszy odpowiada 60 Kart Zabytków, na których znajdziemy ich opisy oraz pytania z nimi związane. Rozgrywkę wygrywa osoba, która najszybciej pokona przeszkody i dotrze do mety.

W grze możliwa jest jeszcze druga forma rozgrywki, która sprowadza się do tego, by zebrać jak największą ilość Kart Zabytków. Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób od siódmego roku życia. Jedna rozgrywka trwa około 30 minut. Gra powstała we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, gminami Nowy Targ, Rabka, Tarnów, Wielka Wieś oraz Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.

Włóczykije Drewniaki w sklepie Stylowy Dwór

Włóczykije Drewniaki w sklepie Stylowy Dwór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *