Technologie dla dworu, a złote medale MTP Budma 2012.

Złoty Medal Budma 2012Z jedenastu produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2012 inwestora preferującego klasyczne rozwiązania architektoniczne może zainteresować kilka. Czy będą one jednak pasowały do wymarzonego domu?

Nasze zainteresowanie wzbudziły ceramiczne płytki EKOLINE, które mogą być stosowane na elewacjach zewnętrznych, a także do aranżacji wnętrz takich jak wyklejenie ścian wewnętrznych czy obudowy kominka. Ich zastosowanie jest tańszą alternatywą uzyskania efektu murowanej ściany z ceramicznych cegieł elewacyjnych. Stosowane z umiarem mogą dodać klimatu.

Ciekawym rozwiązaniem są również kotwy z płynną regulacją długości SAAW SYSTEM. Do osadzenia okna wystarczą zaledwie dwie sztuki na każdym z boków ramy okiennej! Umiejętne zastosowanie systemu może znacznie przyspieszyć prace i również obniżyć koszty montażu.

Nasza zawodowa ciekawość zaprowadziła nas także do stoiska firmy NIBE gdzie zaprezentowano system wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC, zapewniający ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła z możliwością zdalnego sterowania przez sieć GSM! System ten jest jedynym na świecie rozwiązaniem, w którym za pomocą jednego kompaktowego urządzenia zajmującego zaledwie 0,36m2 powierzchni w budynku, uzyskuje się ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła. Jeśli jednak marzymy o domu w stylu dworu i chcemy mieć w nim drewniane podłogi/parkiet to nawet najdroższa pompa ciepła nie zda egzaminu. Rozwiązania z PC najlepiej sprawdzają się przy niskotemperaturowym ogrzewaniu podłogowym.

Przy wyborze materiału do wznoszenia ścian warto również poświęcić chwilę uwagi systemowi SOLBET Perfekt, w którym połączono komplet elementów murowych z produktami chemii budowlanej.

Pełna lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2012:

1.    Drzwi przeciwpożarowe wahadłowe MARC – Wh EI60 – „MAŁKOWSKI – MARTECH” S.A., Konarskie
2.    Brama dymoszczelna Marc-ZS – „MAŁKOWSKI – MARTECH” S.A., Konarskie
3.    Belka stropowa POSI-JOIST – INTER-LERS sp. z o.o., Kłecko
4.    Papa hydroizolacyjna DERBIPURE® – IMPERBEL NV/S.A. Belgia
5.    Panele dachowe PD 510 – PRUSZYŃSKI sp. z o.o., Komarów, Sokołów
6.    System wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC, zapewniający ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła z możliwością zdalnego sterowania przez sieć GSM – NIBE- BIAWAR sp. z o.o. Białystok
7.    Ceramiczna płytka elewacyjna EKOLINE – Marka EkoKLINKIER, producent: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance, Puchaczów
8.    Okno dachowe FGH-V P2 Galeria – FAKRO PP sp. z o.o., Nowy Sącz
9.    System SOLBET Perfekt – SOLBET sp. z o.o., Solec Kujawski
10.    Siatkowe platformy robocze – HUCK POLSKA sp. z o.o., Wrocław
11.    Kotwy z płynną regulacją długości SAAW SYSTEM – SAAW SYSTEM s.c. P. Święcicki, K. Pólkowski, M. Pólkowski, Tuszyn

(zlotymedal.mtp.pl, budma.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *