Tercja 2 - arch. Tomasz Sobieszuk - MTM Styl Sp. z o.o.

Dom parterowy, czy dom z poddaszem użytkowym?

Wielu inwestorów zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest budowa domu parterowego, czy budynku z poddaszem użytkowym. To prawda, nie jest to łatwy wybór, ponieważ każda z opcji ma swoje dobre strony. Jest wiele rzeczy, o których warto pomyśleć przed ostateczną decyzją o wyborze projektu.

Jak duża jest działka, ile osób będzie mieszkać w budynku na stałe, w jakim są wieku? Nie bez znaczenia będą tu również preferencje estetyczne wszystkich domowników. Przygotowaliśmy wygodne porównanie domów parterowych oraz z poddaszem użytkowym. Przejrzyste zestawienie plusów obu koncepcji pomoże w podjęciu przemyślanej decyzji, której nie pożałuje żaden z mieszkańców domu!

Jak widać, domy parterowe są lepszą opcją dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów. Łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń usprawnia dostęp upraszcza komunikację. Pomaga również na etapie aranżacji wnętrz – pomieszczenia mają jednakową wysokość. Rodziny ze starszymi dziećmi mogą wybrać projekt domu z poddaszem użytkowym. W takim budynku bardzo wyraźnie oddziela się strefę dzienną i nocną, zostawiając dużo przestrzeni na część sypialną domowników. Z takiego projektu ucieszą się również posiadacze niewielkich działek – dom z poddaszem zajmuje mniej miejsca niż parterówka o tej samej powierzchni użytkowej. Zapraszamy do zapoznania się z infografiką. Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomoże ono w podjęciu ostatecznej decyzji o wyborze projektu domu.
20140818__dom_parterowy_czy_z_poddaszem

ZBD/dobredomy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *