Dwór jako inspiracja – Własny Dom 3/2015

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą zaglądamy do najnowszego numeru Własnego Domu. Dział Architektury w  marcowej odsłonie miesięcznika zdominowany został poprzez inspiracje tradycyjnym polskim dworem. Kilkustronnicowy artykuł Andrzeja Daczkowskiego powstał we współpracy z naszym redaktorem naczelnym. Posłuchajcie…

Jak wspomniał we wstępniaku zastępca redaktor naczelnej, pan Andrzej Daczkowski, artykuł planowany i oczekiwany był już od dawna. Potwierdzamy – geneza jego powstania zrodziła się gdzieś w połowie 2014 roku. Później jakoś naturalnie temat ucichł, by ze zdwojoną siłą powrócić na początku bieżącego roku. Jak dodaje nasz naczelny – daliśmy sobie godzinę na rozmowę, minęło bardzo szybko, za szybko. Części założonych tematów nawet nie zaczęliśmy. Reszty starczyłoby pewnie na połowę pisma śmieje się – pan Andrzej postawił się przed bardzo trudnym zadaniem chcąc zrobić z tego materiał na kilka stron – dodaje Łukasz Górka. Czy Mu się udało?

Ocenę pozostawiamy Wam. My jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że w prasie drukowanej bodaj pierwszy raz od 1992 roku, kiedy w Muratorze Tadeusz Stefan Jaroszewski prowadził genialny cykl tekstów Jak powinien być postawion nowy dwór polski, pojawiły się przedwojenne projekty domów jako bardzo dobry wzór do naśladowania. Cieszy nas to, że w tekście pojawił się nacisk na bardzo potrzebną dziś edukację – tak inwestorów jak i architektów oraz to, że podjęto w nim również temat dworu na małej działce. Duma rozpiera nas również z tego powodu, że w tekście jako dobry przykład współczesnej realizacji domu w stylu dworu zaprezentowano Lubawę – dom Inwestorów związanych z naszym portalem. Ku radości pani Niny trafił on także na okładkę! Tekst oczywiście nie zamyka poruszanych tematów, raczej wskazuje odpowiednie ścieżki do poszukiwań własnych inspiracji i mamy wielką nadzieję, że czytelników pisma chcących budować domy w stylu dworów skłoni ku dobrym wyborom.

Własny Dom nr 3 (141) 2015 dostępny jest w dwóch wersjach:

a) w wersji drukowanej, od kilku dni w dobrych punktach sprzedaży – 7,99 zł
b) w wersji cyfrowej – 4,9 zł: http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=81157

cb72a60566c2b3533bdaff3ff87993de_fs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *