Fotorelacja z budowy dworu ArtHauss

W okolicach Częstochowy dwa lata temu powstał pierwszy w Polsce energooszczędny dworek zbudowany w technologii ArtHauss. Firma ArtHauss pokazała jak w prosty sposób łączy wyjątkową urodę i prostotę architektury sprzed kilku wieków z innowacyjnymi, przyjaznymi środowisku rozwiązaniami XXI wieku.

Zaprezentowany dwór to indywidualne dzieło, które dzięki doświadczeniu i nowatorskim pomysłom twórców stanowi przykład nowoczesnej, choć klasycznej w urodzie aranżacji. Niebanalne połączenie tradycyjnej stylistyki dworków z najnowocześniejszymi osiągnięciami budownictwa energooszczędnego umożliwiło stworzenie projektu posiadłości, który zapewni wysoki standard warunków mieszkaniowych oraz niskie koszty eksploatacji. Co istotne, dwór stworzono przede wszystkim w oparciu o innowacyjne materiały i instalacje, pozyskujące energię wyłącznie z odnawialnych źródeł. Zastosowanie przyjaznych środowisku technologii odzwierciedla zatem ideę domu przyszłości – w równym stopniu przyjaznego domownikom, co otoczeniu.

Innowacyjne rozwiązania standardem technologii ArtHauss

Mieszkanie w klasycznym i niezwykle urokliwym dworku od zawsze było marzeniem Pani Moniki. Połączenie dobrego stylu z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi a przy tym niezwykły profesjonalizm obsługi sprawiły, że inwestorka już po raz drugi zdecydowała się na współpracę z firmą ArtHauss. Tym razem z bogatej oferty wybrała projekt dworku. Został on zrealizowany w Starej Gorzelni koło Częstochowy – rezydencja ma powierzchnię mieszkalną 190 m², dodatkiem jest 31 metrowy garaż, co daje łączną powierzchnię 221 m². Jak przyznaje inwestorka, już kilka dni po rozpoczęciu prac związanych z zagospodarowaniem działki oraz projektowaniem ogrodu pojawiły się pierwsze elementy nowego domu, czyli wylana została płyta fundamentowa.  „Dworek zbudowany w Starej Gorzelni jest uosobieniem moich marzeń o spokojnym, bezpiecznym i przyjaznym domu. Dlatego też osobiście chciałam doglądać kolejnych etapów budowy. Byłam zaskoczona, kiedy już po kilku dniach od sformalizowania umowy z firmą ArtHauss na działce widać było zarys budynku, a po kolejnych kilku dniach na plac budowy przyjechały gotowe ściany, które montowała niezwykle sprawnie wyspecjalizowana ekipa.” – opowiada inwestorka dworku w Starej Gorzelni.

Firma ArtHauss stworzyła projekt willi tak, aby zapewniał on wysoki standard warunków mieszkaniowych oraz niskie koszty eksploatacji. Było to możliwe dzięki zastosowaniu energooszczędnych materiałów oraz instalacji, które pozyskują energię wyłącznie z odnawialnych źródeł. „Zdecydowałam się na standardowe rozwiązania oferowane przez firmę ArtHauss – przede wszystkim jest to rekuperacja z wentylacją i nawilżaczem powietrza, panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła. W domu zastosowano ogrzewanie podłogowe. Za ciepło wewnątrz budynku odpowiedzialny jest piec gazowy wraz ze zbiornikiem” – dodaje inwestorka. System wentylacji z rekuperacją wykorzystany tu przez firmę ArtHauss umożliwia doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu energii cieplnej. Taka cyrkulacja możliwa jest dzięki metodzie rekuperacji, która polega na ogrzaniu powietrza chłodniejszego powietrzem cieplejszym, pozyskanym z pomieszczeń. Dzięki krzyżowo-przeciwprądowemu wymiennikowi centrala osiąga sprawność odzysku ciepła aż do 95%.

Drugim, równie ważnym rozwiązaniem podnoszącym walory energetyczne budynku są panele fotowoltaiczne, dzięki którym pozyskiwanie energii jest proste i pozwala w znacznym stopniu ograniczyć konieczność korzystania z konwencjonalnych źródeł zasilania. Łatwe w obsłudze baterie słoneczne zapewniają ilość prądu wystarczającą do utrzymania stałego oświetlenia i funkcjonowania domowych sprzętów AGD i RTV. W oparciu o pobraną bezpośrednio z otoczenia energię funkcjonuje również pompa ciepła.

W budynku zastosowano także wysokiej jakości stolarkę okienną i drzwiową, która jest oparta na systemie profili PCW, dzięki czemu dom zyskuje dobre parametry izolacyjne. Podstawą budynków stawianych w technologii ArtHauss są bardzo dobrze wyizolowane ściany o współczynniku 0,14 W/m2K, gdzie w budownictwie tradycyjnym jest to około 0,35 W/m2K. „Budowa w Starej Gorzelni to już moja druga inwestycja realizowana z firmą ArtHauss, dlatego znałam już  energooszczędne walory tej technologii, ale muszę przyznać, że podczas jednej z wizyt na budowie zostałam po raz kolejny  bardzo zaskoczona. Budynek stał już w stanie surowym, otwory okienne zasłaniały tylko folie, na dworze panował kilkustopniowy mróz, a po wejściu do budynku odczułam przyjemne ciepło. Przekonałam się, że sama konstrukcja ściany powoduje już znaczne ograniczenia strat ciepła. Już nie mogę się doczekać, kiedy w nim zamieszkam. Wierzę, że przez zastosowanie systemów energooszczędnych Arthauss będzie to prawdziwą przyjemnością i rajem dla mojego portfela”– dodaje inwestorka.

Technologia wykonania ścian
Technologia wykonania ścian

Rezydencja w szlacheckim stylu

Budowany przez firmę ArtHauss nowoczesny dworek w Starej Gorzelni pod Częstochową to niezwykłej urody parterowa willa. Pomieszczeniem, które zaprasza gości do wnętrza dworku jest sień, do której prowadzi niezwykle gustowny portyk. Sercem domu jest przestronny, ponad 60-metrowy salon, z którego można wyjść do ogrodu. W budynku znajdują się również 3 sypialnie, jedna z nich połączona jest bezpośrednio z przestronną łazienką-salonem kąpielowym. Ilość pomieszczeń warunkowała przygotowanie aż 2 łazienek tak, aby mieszkańcy mogli z nich swobodnie korzystać. Uzupełnieniem powierzchni mieszkaniowej jest półotwarta kuchnia, garderoba, a także pralnia z kotłownią. Integralną częścią budynku jest dwustanowiskowy garaż, z którego można przejść do części mieszkalnej. „W trakcie projektowania dworku zaznaczałam, że chciałabym, by był on przestronny i gwarantował wysoki komfort mieszkania wszystkim domownikom. Muszę przyznać, że teraz, kiedy dom jest już gotowy cieszę się, że jest on tak duży i ustawny, przy jednoczesnym zachowaniu staropolskich elementów architektonicznych. Zachwyca mnie idealne połączenie klasycznej bryły budynku, eleganckiego wyglądu dworku z innowacyjnymi rozwiązaniami zapewniającymi doskonałe warunki mieszkaniowe” – wyjaśnia Pani Monika.

Przedstawiony dworek wpisuje się dziś w przekazywane od wieków polskie wyobrażenie domu, jako miejsca zapewniającego bezpieczeństwo i sprzyjającego tworzeniu wielopokoleniowych więzi rodzinnych. Nawiązując do wzorów z przeszłości stworzono projekt, który wyraża wyjątkowość potrzeb i oczekiwań domowników. Zastosowanie rozwiązań energooszczędnych zapewniających harmonijne współistnienie człowieka i przyrody czyni z odbiorców tegoż przysłowiową arystokrację XXI wieku.

Deweloper: ArtHauss

Prace przygotowawcze przed wylaniem płyty fundamentowej
Prace przygotowawcze przed wylaniem płyty fundamentowej
Gotowa płyta fundamentowa
Gotowa płyta fundamentowa
Transport modułów stalowych na plac budowy
Transport modułów stalowych na plac budowy
Montaż modułow na płycie fundamentowej
Montaż modułów na płycie fundamentowej
Montaż murłat pod wiązary dachowe
Montaż murłat pod wiązary dachowe
Mocowanie konstrukcji tympanonu
Mocowanie konstrukcji tympanonu
Montaż drewnianych wiązarów dachowych
Montaż drewnianych wiązarów dachowych
Krycie dachu płytami OSB
Krycie dachu płytami OSB
Krycie dachu papą podkałdową
Krycie dachu papą podkładową
Montaż listwowania
Montaż listwowania
Dach przygotowany do pokrycia blachodachówką
Dach przygotowany do pokrycia blachodachówką
Prace elewacyjne
Prace elewacyjne
Montaż blachodachówki
Montaż blachodachówki
Wewnętrzne prace wykończeniowe
Wewnętrzne prace wykończeniowe
Wykończenie garażu
Wykończenie garażu
Wykończenie elewacji
Wykończenie elewacji
Aranżacja wnętrz
Aranżacja wnętrz
Wykończenie dworku
Wykończenie dworku

ZBD/ArtHauss/dominteligentny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *