Legalne zmiany w projekcie gotowym

Ładny Dom sierpień 2012Sierpniowy numer „Ładnego Domu” przynosi inwestorowi garść bardzo ciekawych porad architektonicznych związanych ze zmianami w projektach gotowych. Wspominamy o tym materiale na łamach naszego portalu, ponieważ w głównej mierze bazuje on na przykładach projektów domów w stylu dworkowym.

W artykule możemy znaleźć między innymi zdjęcie z realizacji projektu domu LK&159 w którym inwestorzy zdecydowali się na podniesienie ściany kolankowej. Bardzo często decyzję o tej zmianie podejmuje się w trakcie budowy pod dużym wpływem wykonawcy. Jak taka zmiana odbije się na wyglądzie bryły budynku? W przytoczonym przykładzie prócz zmiany ogólnych proporcji domu swój kształt zmienił też tympanon. Charakterystyczna dla stylu dworkowego płaszczyzna mieszcząca się nad kolumnowym wejściem (wydzielona gzymsem i płaszczyznami dachu) zmieniła swój kształt z trójkąta na… pięciokąt.

Legalne zmiany w projekcie gotowym

Legalne zmiany w projekcie gotowym

W artykule znajdziemy również kilka ciekawych sugestii znanych architektów (wypowiedział się min. autor wspomnianego wyżej projektu pan Leszek Kalandyk oraz pan Jerzy Sajdak o którym wspomnieliśmy przy okazji przeglądu kwietniowego numeru „Ładnego Domu”). Materiał porusza także zagadnienia dopuszczalnych modyfikacji, ryzykownych zmian oraz kosztu wprowadzania tychże.

Cyfrowe wydanie pisma dostępne pod tym linkiem.

Ładny Dom sierpień 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *