Nowe oblicza polskiego dworu

Nowe oblicza polskiego dworu - Villa

Mimo oczywistego pierwszego wrażenia, książka nie jest typowym albumem pełnym zdjęć. Choć tych jest w nim oczywiście najwięcej. Jedno jest pewne – winna ona znaleźć się w domowej bibliotece wszystkich osób budujących dwory, remontujących istniejące lub po prostu interesujących się nimi na co dzień.

„Nowe oblicza polskiego dworu” to książka z biblioteki miesięcznika „VILLA”, która na dwustu kredowych, wielkoformatowych stronnicach omawia 25 kompletnie odrestaurowanych lub nowo wybudowanych rezydencji dworskich. Treść, której tematem jest historia oraz dzieje renowacji ilustruje tutaj kilkaset pięknych, kolorowych fotografii. W miarę możliwości w książce zamieszczono również pierwotne (PP) oraz odnowione plany (OP) omawianych dworów.

projekt dworu w Sulejówku
Nowe oblicza polskiego dworu, Migut Media 2005

W książce przedstawiono następujące obiekty: Dwór Warszawa-Miedzeszyn (PP), Dwór w Bukszy, Dwór w Chotyni, Dworek Polski w Konstancinie, Dwór w Gdańsku-Oliwie, Dwór w Janowcu (PP+OP), Dwór w Jasnej Dolinie, Jaworowy Dwór (OP), Dwór w okolicach Kałuszyna (OP), Dwór w Korytnicy (OP), Dwór w Krasieninie (OP), Dwór w Ludwinowie (OP), Dwór w Marynkach, Mazowiecki dwór (OP), Dwór w Milusinie (PP), Dwór w Modlnicy (OP), Dwór w Nosowie, Dwór w Paplinie, Dwór w Podsędkowicach (PP), Dwór w Podstolicach (OP), Dwór w Pogorzelcu (PP), Dwór w Romanowie (PP), Dwór w Suchej, Dwór w Tubądzinie (OP), Dwór w Woli Suchożebrskiej (OP).

fragment - Nowe oblicza polskiego dworu, Migut Media 2005
Nowe oblicza polskiego dworu, Migut Media 2005

Mimo dość wysokiej ceny przedstawiona pozycja winna stanowić lekturę obowiązkową dla wszystkich zainteresownych tematyką dworu polskiego oraz tych budujących i remontujących dwory, dworki oraz pałace w omawianym stylu.

Nowe oblicza polskiego dworu najtaniej

oprawa twarda

stron 202

format 24×33 cm

rok 2005

Migut Media wydawnictwo

praca zbiorowa autor

Nowe oblicza polskiego dworu tytuł

Nowe oblicza polskiego dworu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *