Orientalne motywy w nowym wydaniu

Kolorowe, jaskrawe, fantazyjne wzory inspirowane egzotycznym Wschodem zachwycają swoją innością. Uznawane niegdyś za symbol szczęścia i dostatku motywy orientalne, stają się teraz modnym dodatkiem w nowych wnętrzach.

Orientalne wzory już od kilku sezonów królują na wybiegach mody u największych projektantów. Stały się także ulubionym trendem wielu globalnych modowych marek, które upodobały sobie bajkowe kroje i motywy, do tej pory najczęściej znane z produkcji Bollywood.

Nowe spojrzenie na związaną z Orientem dywanową tradycję dostrzec można też w najnowszych propozycjach Agnelli. Wymyślne wzory zachowały swój osobliwy charakter, jednak zmodyfikowano ich kolory, tak, aby mogły stać się oryginalnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz.

ORION-fot.-Agnella
ORION-fot.-Agnella

Jedną z interpretacji wschodniego orientalizmu przez projektantów Agnelli jest dywan ORION. Jego centralnym elementem jest ozdobna rozeta, wokół której pną się ozdobne, roślinne ornamenty. Ważne jest również obramowanie całego wzoru szeroka bordiurą, co jest charakterystyczne dla tradycyjnych dywanów. Zarówno kolorystyka, jak i intrygujący wzór kojarzą się ze słynną świątynia Tadż Mahal, emanując tajemniczością. Jasne, beżowe odcienie dywanu czynią go uniwersalnym, pasującym niemal do każdego wnętrza. Szczególnie dobrze będzie wyglądał w eleganckich pomieszczeniach, w których ważną rolę odgrywają nowoczesne detale. Taki kontrast uczyni wnętrze wyjątkowo stylowym.
W podobnej stylistyce utrzymany jest dywan ANDROMEDA. Zdecydowanie bardziej strojny niż ORION, przesycony różnorodnymi motywami i różnymi odcieniami kolorów. ANDROMEDA dostępna jest w czterech wariantach kolorystycznych. W wersji brązowej będzie dopełnieniem tradycyjnych, klasycznych wnętrz. Wersja kremowa została ocieplona czerwonymi detalami, a wersje w odcieniu oliwkowym i morskim, to połączenie najnowszych trendów kolorystycznych z tradycyjnymi motywami.

GESTOLA-fot.-Agnella
GESTOLA-fot.-Agnella

Innym pomysłem na uwspółcześnienie motywów orientalnych jest takie odwzorowanie ich na dywanie, aby sprawiały wrażenie trójwymiarowych. Tak jest w przypadku dywanu SONKARI oraz TULA. Wschodnie ornamenty tkane ciemną wełną przeplatają się z jasnym tłem, dając ciekawy rezultat. Wzory SONKARI układają się na tle barwy mlecznej kawy, TULA zaś dostępna jest w odcieniu beżu lub jasnym szarym. SONKARI można wybrać w wersji nie tylko prostokątnej, ale również elipsy.

Bardzo modny i wyjątkowo ciekawy jest dywan ONTO. Utrzymany w stylu „used look”, sprawia wrażenie cennego dzieła sztuki tkackiej, które po wielu wiekach szczęśliwie odnaleziono. ONTO został zaprojektowany tak, aby wschodnie motywy wyglądały na wyblakłe i poprzecierane. Jego indywidualizm wzorniczy nada wnętrzu określonego stylu i luksusu.

ONTO-fot.-Agnella
ONTO-fot.-Agnella

Warto też zwrócić uwagę na dywany GESTOLA i USZBA, które wyróżniają się połączeniem różnorodnych barw. Etniczne ornamenty i wzory roślinne, charakterystyczne dla kultury kaukaskiej i turkiestańskiej, przeplatają się ze sobą nie tworząc jednego, określonego wzoru. Otrzymany efekt patchworku pasuje do nowoczesnego wnętrza.

 ZBD/Agnella

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *