Projekt dworku dwupokoleniowego – EURYTHMIA

logotel. +48 607 367 436
tel. +31 06 123 61 897
e-mail: biuro@eurythmia.pl

www.eurythmia.pl

Dom przeznaczony dla rodziny dwupokoleniowej o łącznej liczbie co najmniej 7 osób. Prosta bryła nawiązuje do dworu polskiego, zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem symetrii i złotego podziału odcinka.
Dwór parterowy z użytkowym poddaszem oraz nieużytkowym strychem, bez piwnicy.
Rzut budynku zaprojektowany został w kształcie prostokąta. Główne wejście do dworku zostało zaakcentowane przez portyk w kształcie wolego oka. Natomiast od strony ogrodu na tej samej osi zaprojektowano wyjście do ogrodu wraz z drewnianym tarasem i ażurowym zadaszeniem. Dach dwuspadowy z naczółkami o nachyleniu 45 stopni. Od strony frontowej (płn-wsch) i ogrodowej  (płd-zach) zaprojektowano po dwa duże wole oka. Ściany zewnętrzne pokryte zostały białą cegłą klinkierową, natomiast dach gontem iglastym, stolarka zewn. drewniana.

Układ funkcjonalny: Dworek - rzut parteru
Na osi głównego wejścia znajduje się hol reprezentacyjny wraz z wygodną klatką schodową umieszczoną nieco z boku. Z holu bezpośrednio można dostać się do salonu, a następnie wyjść na zewnętrzny taras.
Na parterze została wyodrębniona osobna strefa dla starszej pary (dziadków), którzy mają do dyspozycji własny pokój dzienny 12m2, sypialnię 15m2, łazienkę 6,5m2 i obszerną kuchnię wraz z jadalnią 16m2. Tę część domu zaprojektowano tak, aby w przyszłości swobodnie mogła poruszać się tam osoba na wózku inwalidzkim.
W pozostałej części domu na parterze zaprojektowano salon z jadalnią o pow. 43m2 wraz z kominkiem, z którego można dostać się do głównej kuchni 16m2.Dworek - rzut piętra Kolejne dojście do kuchni prowadzi przez spiżarnię 6m2. Z holu  za pomocą niewielkiego korytarza można dostać się do pozostałych pomieszczeń: kotłowni 9,7m2, łazienki 5m2 oraz siłowni 20m2.
Natomiast na poddaszu znajduje się sypialnia rodziców 20,0m2 oraz trzy sypialnie dla dzieci o pow. około 20m2 każda. Sypialnia rodziców połączona jest z obszerną łazienką 7,5m2. Dwie sypialnie dziecięce dzielą jedną łazienkę, która znajduje się po przeciwnej stronie domu. Natomiast do trzeciej łazienki zapewniono dostęp z holu. Zaprojektowano jeszcze dwie garderoby, które przynależą do dwóch sypialni dziecięcych.
Z tej kondygnacji można się dostać na nieużytkowy strych, który pełni funkcję pomieszczenia gospodarczego.
Garaż jako osobny budynek został zaprojektowany w innej części działki.

pow. zabudowy: 233,0m2
pow. użytkowa: 304,0m2
wysokość do kalenicy: 9,17m
szer. frontu dworu: 19,50m
min. szer. działki: 27,5m

mgr inż. arch. Aleksandra Jackowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *