Rotmistrz – nowa płyta Fortecy o Pileckim

Rotmistrz - FORTECAJuż pierwszego marca przypada kolejny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”! Z tej okazji sklep Stylowy Dwór włączył się w promocję albumu Rotmistrz poświęconego w całości bohaterskiej postaci Witolda Pileckiego. Płytę nagrał historyczno-patriotyczny zespół rockowy Forteca, który do tej pory dał się poznać szerszej publiczności dzięki albumowi Kto dziś upomni się o pamięć?. Zespół wystąpił również w głośnym filmie o ucieczce Witolda Pileckiego z Auschwitz. Film dokumentalny Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego opowiadał o ucieczce z niemieckiego obozu koncentracyjnego Witolda Pileckiego, Jana Redzeja i Edwarda Ciesielskiego. W 70. rocznicę tej ucieczki szlakiem Pileckiego i towarzyszy wyruszyli muzycy Fortecy.

Członkowie zespołu starali się jak najdokładniej odtworzyć trasę ucieczki. W ciągu 7 dni pokonali około 180 kilometrów. Wiele razy konfrontowali współczesne realia z „Raportem” Witolda Pileckiego oraz wspomnieniami Edwarda Ciesielskiego, nie jedli przez 36 godzin, przedzierali się nocą przez lasy i spali pod gołym niebem. Teraz powracają z albumem Rotmistrz!

Wszyscy, którzy do 28 lutego zakupią przedpremierowo album wezmą udział w losowaniu trzech ozdobionych przez nas pudełek na CD z motywem okładkowym. Aby zakupić płytę w ten sposób wystarczy wysłać wiadomość o treści ROTMISTRZ na adres: manager.forteca@gmail.com

W odpowiedzi zwrotnej wysyłane będą szczegółowe informacje dot. naszej wspólnej akcji!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie forteca.net.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *