Tradycyjne dachy z wióra osikowego – EkoDachPol

logoŻwikiele 42, 16-515 Puńsk
Tomasz Bogdanowicz
e-mail: ekodachpol@wp.pl
www.ekodachpol.pl

Jesteśmy bezpośrednimi producentami oraz wykonawcami drewnianych dachów z wióra osikowego. Nasza historia z wiórem zaczęła się jeszcze za czasów II Wojny światowej, kiedy z drzwi zestrzelonego na Podlasiu niemieckiego samolotu wojskowego dziadek wykonał nóż do łupania wióra. Tradycja oraz umiejętność wyrabiania wióra oraz wykonania dachu była przekazywana z pokolenia na pokolenie i tak dotrwała do dni dzisiejszych.

Podstawowy materiał do wyrabiania wióra – drzewo osikowe sprowadzamy z Wileńszczyzny „krainy lasów, w której żywioł polski mieszał się z białoruskim i litewskim – była matecznikiem Litwy, a potem gwiazdą polskości świecącą jasnym blaskiem na kresach Rzeczypospolitej”. Przez długie lata zdołaliśmy pokryć setki dachów, począwszy od dużych dachów karczm, hoteli, po małe daszki domków letniskowych i altan. Dachy z wióra są propozycją dla koneserów, zwolenników tradycyjnych i ekologicznych rozwiązań w architekturze. Nie ustępują takim uznanym pokryciom dachowym jak gont, trzcina czy też słoma.

W dotychczasowej historii firmy zawsze byliśmy w stanie spełnić oczekiwania inwestorów.Oferujemy wykonanie dachu z wióra na terenie całej Polski, Litwy oraz pozostałych krajów Europy. Jako jedyni możemy się poszczycić tym, iż nasze dachy kryte wiórem stoją po dzień dzisiejszy od 1967 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *