Wirchomski – z szacunkiem do drewna

logo

WIRCHOMSKI
Rezydencja Merliniego
ul. Dominika Merliniego 5
02-511 Warszawa
tel. +48(0)22 696 67 42

www.wirchomski.pl

Manufaktura marki Wirchomski to miejsce szczególne dla miłośników drewna. To tutaj powstają prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej, w tym unikatowe meble, drzwi czy gabinety.

Założycielem marki Wirchomski jest Krzysztof Wirchomski, pochodzący z gór pasjonat sztuki rzemieślniczej. Inspiracją do powstania firmy były dla niego tradycje rodzinne oraz miłość do drewna, jako materiału o ogromnym potencjale dekoracyjnym i artystycznym. Tak narodziła się marka, która od ponad 20 lat jest synonimem kunsztu meblarskiego.

Marka Wirchomski wykonuje wszechstronne prace z drewna, w tym meble na zamówienie, drzwi, zabudowy kuchenne itp. Produkty z manufaktury Wirchomski cechuje niezwykła dbałość o szczegóły  i bardzo wysoka jakość wykonania. Powstają one zazwyczaj z najlepszego drewna importowanego z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W pracowni Krzysztofa Wirchomskiego każde zamówienie poprzedzone jest z konsultacjami z projektantem marki. Następnie powstaje prototyp mebla lub przedmiotu, którego produkcja nadzorowana jest przez wykwalifikowanych rzemieślników. Pomimo, ze firma Wirchomski dysponuje najnowocześniejszymi na świecie narzędziami do obróbki drewna (sterowanymi numerycznie) to ponad 90% prac wykonywanych jest ręcznie, zgodnie z tradycyjną sztuką stolarską. Dzięki temu zamiast produktu masowego klient otrzymuje przedmiot z drewna o wyjątkowej wartości artystycznej i użytkowej.
W manufakturze Krzysztofa Wirchomskiego powstają meble i przedmioty drewniane  w różnorodnej stylistyce i wykonane z praktycznie dowolnego gatunku drewna.  “Pracujemy na kilkunastu gatunkach drewna, w ofercie mamy ponad 20 jego kolorów i różne stopnie wykończenia” – podkreśla właściciel. Dodatkowo, pracownia na życzenie klienta łączy w projektach drewno z innymi materiałami takimi jak stal nierdzewna czy szkło. Marka Wirchomski może pochwalić się realizacjami nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Szwajcarii czy Stanach Zjednoczonych.

O jakości prac z manufaktury Wirchomski przekonać się można w warszawskim showroomie marki przy ul. Merliniego. Na blisko 300 m² znajduje się imponująca ekspozycja mebli, drzwi, różne modele  zabudowy kuchennej oraz wiele innych przedmiotów dekoracyjnych z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *